0-3 Grzegorzewski (79)
Edi (karny) (83) 1-3

Sędziował: Grzegorz Gilewski (Radom)
Widzów: 1 500

W pierwszych minutach spotkania wydawało się, że to Pogoń będzie przeważała na boisku. Pierwsze próby zdobycia bramki przez gospodarzy kończyły się jednak niepowodzeniem. Sytuacja z 5 minuty spotkania przypominała wydarzenia z meczu z Legią, gdzie w polu karnym faulowany był Elton, lecz sędzia nie odgwizdał karnego. Tym razem również sędzia nie zauważył przewinienia obrońców gości.
W 15 minucie ładny rajd Lilo lewą stroną kończy podanie do Eltona, jednak ten nie zdecydował się na strzał i stracił piłkę. Odra wyszła z kontry, wywalczyła rzut rożny, po którym dość niespodziewanie objęła prowadzenie. Piłka bez przeszkód dotarła do stojącego w przeciwległym rogu pola karnego Dudka, który strzałem z woleja pokonał Radosława Majdana.
Zdobyta bramka ośmieliła drużynę Odry, która w 22 minucie zdobyła kolejną bramkę. Szybką kontrę wyprowadził Woś, podał piłkę do Grzegorzewskiego, który wykorzystując błąd szczecińskiej obrony z 7 metrów zdobył drugą bramkę dla Odry.
W pierwszej połowie Odra oddała trzy celne strzały na bramkę, z czego dwa trafiły do siatki. Pogoń choć atakowała znacznie częściej po raz kolejny nie potrafiła oddać groźnego lub chociaż kąśliwego strzału.
W drugiej połowie Odra mogła sobie pozwolić na jeszcze spokojniejszą grę, a Pogoń grała bardziej nerwowo: rolę stopera przybierał Majdan, napastnicy nie potrafią oddać w polu karnym strzału, nawet na pustą bramkę. Jednak nie można było narzekać na brak walki. Bardzo aktywny był Tinga, niestety jego zagrania nie stwarzały zagrożenia, a piłka po jednym ze strzałów na bramkę wyszła na aut.
W 79 minucie po raz kolejny Grzegorzewski wykorzystał błąd obrony i zdobył bramkę na 3:0. Przy tej akcji dogrywał Czerkas.
W 82 minucie w polu karnym faulowany jest Tinga i sędzia wskazał na jedenastkę. Choć kibice domagali się by strzelcem karnego był Majdan to Edi pewnie zdobył bramkę. Na choćby doprowadzenie do remisu było już za późno, ale w ostatnich minutach Pogoń mogła zdobyć jeszcze jedną bramkę.
W 88 minucie po faulu piłkarza Odry Łukasz Skórski doznaje kontuzji i kulejąc opuścił boisko.
Mecz zakończył się zwycięstwem Odry, co nie było zaskoczeniem dla ledwie garstki kibiców, która oglądała to spotkanie.

Strzały celne: Pogoń: 8, Odra: 5
Niecelne: 11, 4
Rożne: 6, 8
Spalone: 5, 2
Faule: 9, 15 (źródło: Dariusz Śliwiński)

Jacek Zieliński, trener Odry: - Cieszę się z kolejnego zwycięstwa i mam wielkie uznanie dla chłopaków, że tak grają. Po rundzie jesiennej byliśmy spisani na straty i byliśmy jednym z kandydatów do spadku. Jednak udowodniliśmy, że teoria w piłce nożnej czasem mija się z praktyką. Meczem z Pogonią przypieczętowaliśmy sobie spokojne utrzymanie. Może nie zagraliśmy dziś wielkiego meczu, ale zagraliśmy dojrzalej, mądrzej i konsekwentniej od Pogoni. Muszę jednak powiedzieć, że gospodarze mi zaimponowali, bo zagrali z dużym charakterem, z dużą ambicją i stworzyli sobie dużo sytuacji. Końcówka była bardzo nerwowa i gdyby wpadła bramka na 2:3 to by się „zagotowało” pod naszą bramką. Mogę tylko pogratulować trenerowi Baniakowi, że odkąd tu jest to jest to już inna Pogoń.
Bogusław Baniak, trener Pogoni: - Słowa trenera Zielińskiego pokazują, że Pogoń to nie jest zlepek jakiś sprzedawców garniturów tylko zespół piłkarzy, których trzeba cenić i szanować. Szybko strzelone bramki ustawiły mecz. Dziękuje swoim chłopakom, że walczyli o tą drugą bramkę, bo o zwycięstwo było już za późno. Za to, że się nie położyli i nie zawiedli tej garstki kibiców. Gdyby Kowal albo Tinga strzelili na 2:3 to mecz stałby się jeszcze bardziej dramatyczny. Nasz rywal był od nas silniejszy fizycznie, znalazł się pięć razy w polu karnym i strzelił trzy bramki. Widzę poprawy naszej gry, ale jak będziemy grać barażach musimy strzelać bramki. (źródło: js)

Fotorelacja:   Zdjęć: 52     autor: Cob

Fotorelacja:   Zdjęć: 56     autor: Arat

Portowiec Sieci:   zobacz oceny

90' Żółta kartka dla Muszalika za przeszkadzanie zawodnikom Pogoni w znowieniu gry
90' Sędzia dolicza 120 sekund.
88' Pogoń w natarciu, jednak nie jest w stanie oddać celnego strzału
83' Edi podchodzi do piłki... strzela po ziemii w prawy róg bramki Odry i GOL dla Pogoni. 1:3.
82' Rzut karny dla Pogoni - Tinga faulowany w polu karnym. Egzekutorem tradycyjnie Edi.
79' GOL Kolejna bramka dla Odry. Dośrodkowanie w pole karne, Grzegorzewski z 8 metrów strzela głową mocno w lewy dolny róg bramki - Majdan bez szans.
76' Tiago Martins za Thiago
74' Ładny strzał z daleka Marcelo - piłka o niewiele mija okienko bramki Skaby.
73' Strzał Ediego z 25 metrów prosto w dobrze ustawionego bramkarza Odry.
68' Skórski ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.
63' Piłka po strzale Tinga wyszła na aut.
59' Skórski zmienia Camposa
56' Doskonała sytuacja dla Pogoni. Edi strzela z woleja, bramkarz Odry broni z trudem
50' Rzut rożny dla Pogoni. Otavio próbował strącić piłkę, jednak padła ona łupem obrońców.
47' Majdan w roli stopera wybija piłkę przed nadbiegającym Grzegorzewskim
45' W końcówce pierwszej połowy Pogoń próbowała atakować, jednak nic z tego nie wynikło.
36' Zmiana w Pogoni. Kowal zmienia Eltona.
32' Kolejna sytuacja dla Odry. Na 11 metrze piłkę otrzymuje Czerkas. Oddaje jednak tak słaby strzał, że piłka ledwo dolatuje do Majdana.
31' Kolejna groźna sytuacja dla Odry. Z rzutu rożnego dośrodkowuje Muszalik, piłkę strącają obrońcy Pogoni, ta trafia do Kowalczyka - jego strzał o metr mija bramkę Pogoni.
30' Rzut rożny. Julcimar strzela głową - piłka jednak przelatuje nad bramką.
28' Akcja prawą stroną Eltona. Jego strzał trafia w boczną siątkę bramki Skaby.
22' GOL dla Odry. Jeden z obrońców Pogoni interweniuje tak niefortunnie, że trafia ona do Jakuba Grzegorzewskiego, który w sytuacji sam na sam z Majdanem zachowuje zimną krew i bez problemu lokuje piłkę w bramce.
15' GOL dla Odry. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka na 15-tym metrze trafia do Dudka, ten bez namysłu strzela z woleja i piłka wpada do bramki obok zaskoczonego Majdana.
11' Lilo przejmuję piłkę na polu karnym, mocno uderza! Skaba broni z ogromnym trudem.
8' Kąśliwy ale na szczęście niecelny strzał Czerkasa
5' Lilo z lewej strony na środek pola karnego do Eltona. Ten przewracany przez obrońcę Odry. Gwizdek sędziego milczy.
3' Pierwszy strzał na bramkę Odry - Celeban niecelnie
1' Rozpoczyna Odra
Piłkarze wychodzą na murawę

W 26. kolejce Orange Ekstraklasy piłkarze Pogoni podejmować będą na własnym boisku Odrę Wodzisław.
Będzie to najprawdopodobniej ostatnia szansa dla podopiecznych Bogusława Baniaka na zdobycie trzech punktów w tej rundzie.
W kwietniu ubiegłego roku Portowcy po bramce Ediego Andradiny wygrali w Szczecinie 1:0. W rundzie jesiennej obecnego sezonu w Wodzisławiu był remis 2:2. Na listę strzelców wpisali się Edi i Julcimar.

Odra po 25. kolejkach zajmuje dziesiątą pozycję w tabeli z dorobkiem 30 punktów. Wiosną piłkarze z Wodzisławia odnieśli pięć zwycięstw, trzy remisy i dwie porażki.
Warte odnotowania są wygrane u siebie z GKS-em Bełchatów (1:0) i Wisłą Kraków (2:1). Najcenniejsze było jednak zdobycie trzech punktów w Kielcach z Koroną (1:0).
Dzięki wiosennym zwycięstwom wodzisławianie zdecydowanie poprawili swoje miejsce w tabeli. Po zakończeniu rundy jesiennej Odra była jednym z kandydatów do spadku z ekstraklasy.
Najskuteczniejszym strzelcem drużyny jest Marcin Chmiesta, który ma na swoim koncie 8 bramek. Zawodnik ten zmienił jednak wiosną barwy klubowe i występuje obecnie w portugalskim Sportingu Braga.
Przeciwko Pogoni nie zagrają dziś Stanisław Wróbel i Bartosz Iwan (kontuzje).

W Pogoni panuje coraz gorsza atmosfera. Nie ma wyników, zespół nie uniknie walki o ekstraklasę w barażach, nie ma wciąż umowy najmu stadionu przy Twardowskiego na przyszły sezon. Do tego dochodzi ostatnio konflikt na linii Radosław Majdan – prezes Miedziak. Wplątany w to został również Bogusław Baniak.
Wszystko za sprawą rzekomego mieszania się prezesa Miedziaka w treningi oraz udzielania wskazówek piłkarzom i trenerowi co mają robić.
Po porażce z Legią „Portowcy” wciąż w rundzie wiosennej nie zaznali zwycięstwa. O ile w Warszawie wyczyn ten był praktycznie nieosiągalny to dziś przed piłkarzami najprawdopodobniej ostatnia szansa na zdobycie trzech punktów. Następne mecze rozgrywane będą już z zespołami z czołówki tabeli m.in. z GKS-em Bełchatów i Zagłębiem Lubin.
Do szczecińskiej bramki wrócić ma Radosław Majdan, który w Warszawie obserwował z ławki rezerwowych poczynania swojego kolegi – Brazylijczyka Gu.
Do składu powinien powrócić Marcelo, który pauzował dwa mecze za czerwoną kartkę, którą otrzymał w Łęcznej.

Pogoń nie jest faworytem dzisiejszego meczu a Odra wiosną spisuje się nadspodziewanie dobrze. Wygrana szczecińskich Brazylijczyków będzie uznawana za dużą niespodziankę.
Początek spotkania o godz. 19. (źródło: js)