Wróblewski ( 78-Wróblewski)
Dziedzic ( 61-Pilch)

Sędziował: Marek Mikołajewski
Widzów: 10 000

W pierwszym meczu przed własną publicznością Pogoń Szczecin bezbramkowo zremisowała z Arką Gdynia.
Z tablicy wyników kibice zdjęli napis "Pogoń" i przez cały mecz pozostawał tylko napis "goście". Do protestu szczecińskich fanów przyłączyli się też goście, wywieszając na płocie swojego sektora hasło "popieramy". Dlatego, mimo że grupy kibiców ze Szczecina i Gdyni zwykle są nastawione wobec siebie antagonistycznie, w sobotę nie skandowały wobec siebie obraźliwych haseł.
Kibice Pogoni równo z gwizdkiem Marka Mikołajewskiego dającego sygnał do rozpoczęcia drugiej połowy zasiedli w sektorze pod zegarem, który to sektor przez całą pierwszą połowę pozostawał pusty i od tego czasu głośno dopingowali swoją drużynę.
Piłkarze Pogoni jakby dostosowali się do akcji kibiców i w pierwszej połowie nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę Norberta Witkowskiego. Zresztą przyjezdni nie pozostawali im dłużni i dlatego pierwsze celne uderzenie na bramkę nastąpiło dopiero w 49. minucie meczu, kiedy Damian Nawrocik z 16 metrów próbował zaskoczyć Radosława Majdana.
Mimo to jeszcze przed przerwą przyjezdni powinni objąć prowadzenie. W 41. minucie prostopadłe podanie Moskalewicza minęło już Majdana, do piłki biegło dwóch zawodników Arki i pewnie strzeliliby do pustej bramki, gdyby w akcję nie wmieszał się Julcimar.
Druga część mecz rozpoczęła się od ataków gości. Oprócz wspomnianego strzału Nawrocika, jeszcze Moskalewicz próbował pokonać swojego byłego kolegę z Pogoni strzałem z 25 metrów, ale Majdan obronił. Od 57. minuty Pogoń zaatakowała odważniej. Sygnał do ataku dał strzał Ediego bezpośrednio z rzutu rożnego, który z trudem na róg wybił Witkowski. W 60. minucie Celeban zacentrował z daleka w pole karne, obrońcy Arki fatalnie skiksowali i Edi miał przed sobą tylko Witkowskiego, ale strzelił obok słupka.
Trzy minuty później wprowadzony Daniel Cruz prostopadle podał do Eltona, ten ograł dwóch stoperów Arki i strzelił nad poprzeczką. W 70. minucie Celeban strzelał głową po centrze z rzutu wolnego i Witkowski instynktownie wybił piłkę na róg. Na tym skończyły się dogodne sytuacje dla portowców. W ostatnich 15 minutach to przeciwnicy mieli kilka dobrych akcji, a najlepszą zmarnował jeden z czterech byłych piłkarzy Pogoni, grający w barwach gdyńskiej Arki Grzegorz Niciński. Dostał on w 88. minucie idealne podanie od Grzegorza Pilcha, na piątym metrze Majdan ponownie minął się z piłką i Niciński powinien strzelić do pustej bramki, ale niepotrzebnie przyjął piłkę i przy próbie strzału wybił mu ją Julcimar. (źródło: PAP)

Wojciech Stawowy, trener Arki: - Z dzisiejszego remisu nie jestem zadowolony. Każda z drużyn miała swoje pięć minut. Pogoń miała pozycję strzeleckie, Arka również. Żal mi tylko, że nie wykorzystaliśmy jednej z kilku okazji, które sobie stworzyliśmy w drugich 45 minutach. Zabrakło w naszej grze skuteczności. Powinniśmy strzelić bramkę co nam się nie udało. Z przebiegu spotkania remis będzie oceniany jako sprawiedliwy. Mogliśmy jednak wywieźć trzy punkty.
Mariusz Kuras, trener Pogoni: - Mecz w drugiej połowie był żywy, były akcje, były sytuację bramkowe. Każda z drużyn mogła rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Kto pierwszy strzeliłby bramkę odniósłby zwycięstwo. Remis jest wynikiem sprawiedliwym. Z meczu na mecz gramy coraz lepiej. Podjęliśmy dziś walkę, ale rywal był dzisiaj dobrze dysponowany.
(źródło: js)

Fotorelacja:   Zdjęć: 51     autor: Cob

Portowiec Sieci:   zobacz oceny

Po meczu:
Koniec spotkania. Kolejny remis 0:0 w historii rozgrywek pomiędzy Pogonią i Arką.
90' Sokołowski strzela wyysoko ponad bramką Majdana.
90' Kolejny rzut rożny dla Arki. Dośrodkowanie na pierwszy słupek, piłka wybita poza pole karne, wrzutka w pole karne, Celeban wybija ją na róg.
90' Sędzia dolicza 3 minuty do II połowy.
90' Akcja Pogoni. Lewą stroną Cruz, przerzut na prawą strone do Ediego, ten zgrywa do Eltona.. za plecy.
88' Groźna sytuacja pod bramką strzeżoną przez Majdana. Strzał Nicińskiego z 7. metra blokuje któryś z obrońców Pogoni.
86' Rzut wolny dla Pogoni. Jak zawsze Edi dośrodkowuje, Ze Roberto z 5. metrów uderza głową ponad bramką!
85' Okres nudnej gry w środku pola.
79' Strzał Grosickiego zza pola karnego z trudem broni Witkowski.
76' Przerwa w grze, ma murawie ląduje kolejna raca. Julcimar przez mikrofon uspakaja kibiców.
W międzyczasie zmiana w Arce - za Wróblewskiego wchodzi Niciński.
74' Arka w natarciu. Spore szczęście Pogoni - Pilch dośrodkowuje, Majdan mija się z piłką, żaden z napastników Arki nie sięga piłki.
70' Rzut wolny z prawej strony pola karnego Arki. Dośrodkowanie Ediego, Celeban strzela głową, bramkarz Arki z trudem broni.
69' Łabędzki oddaje strzał z narożnika pola karnego. Za słaby żeby sprawić jakiś problem Witkowskiemu.
67' Za Lilo wchodzi Grosicki
65' Nawrocik z 20 metrów strzela ponad bramką Pogoni
63' Elton wbiega w pole karne. Mija 3 zawodników Arki i... strzela ponad bramką.
61' Kontuzjowanego Dziedzica zastąpił Grzegorz Pilch
60' Świetna sytuacja dla Pogoni. Edi dostaje prezent od obrońcow Arki, na 5. metrze ma piłke.. strzela.. obok bramki!
58' Żółta kartka dla Jakosza za faul na Edim
57' Rzut rożny wykonuje Edi, mocno podkręcona piłka leci na pierwszy słupek, prosto w okienko... zamiast piłki w bramce znajduje się bramkarz Arki - Witkowski. Kolejny rzut rożny dla Pogoni.
56' Groźna akcja Pogoni, dalekie, krzyżowe podanie do Ediego, podaje do Lilo, dośrodkowanie w pole karne, wybijają obrońcy.
54' Kolejna zmiana w Pogoni, Za Trałke wchodzi Elton.
54' Strzał Moskalewicza z 30 metrów, Majdan broni bez problemu.
53' Arka w Natarciu, strzał Ławy z 30 metrów bardzo niecelny.
52' Dośrodkowanie z lewej strony pola karnego Pogoni, piłkę pewnie wyłapuje Majdan.
47' Strzał Dziedzica z 10 metrów ponad bramką Pogoni.
46' Rozpoczeła się II połowa meczu. Na Młyn wrócili kibice, na Twardowskiego słychać doniosły doping dla Pogoni.
45' Akcja Pogoni prawą stroną boiska. Edi jest faulowany. Spore zamieszanie, żółta karta dla Sobieraja. Groźna sytuacja Pogoni, rzut wolny na wysokości pola karnego. Wrzutka Ediego, Trałka przytrzymywany, pada na murawę - nie ma rzutu karnego.
45' 3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.
Żółta kartka dla Łabędzkiego
42' Zmiana w Pogoni. Za kontuzjowanego Tavaresa wchodzi Daniel Cruz.
41' Moskalewicz.. prostopadłe podanie między dwóch obrońców Pogoni, spore zamieszanie pod bramką. Majdan rozpaczliwą interwencją łapie piłke, przy czym jest faulowany.
39' Przerwa w grze, dwóch zawodników Pogoni leży na murawie.
37' Akcja Pogoni. Anderson środkiem boiska, zamiast prostopadłego podania do Ediego podaje na prawo do niekrytego Lilo, strzela z 16 metra nad bramką.
36' Kontra Pogoni. Anderson, Lilo.. rajd prawą stroną boiska, wchodzi w pole karne... i znowu rzut rożny.
Edi dośrodkowuje na pierwszy słupek, Celeban strzela obok bramki.
33' Podanie do bramkarza Arki, ten źle ja przyjmuje i piłka wychodzi na rzut rożny. Edi dośrodkowuje, strzał Łabędzkiego zablokowany.
Kontra Arki, Tavares wybija piłkę na aut.
32' Celeban na 20 metrze od bramki Arki przejmuje piłkę, jednak wracający obrońcy wybijają mu ją. Kolejny rzut rożny.
30' Dziedzic walczy po prawej stronie pola karnego Pogoni i wywalcza rzut rożny.
Dośrodkowanie, Majdan wychodzi z bramki, nie trafia w piłkę! ale na szczęście piłka wychodzi na aut.
29' Ze Roberto fauluje w środku boiska. Za to przewinienie zostaje ukarany żółtą kartką.
28' Lilo strzela z 16 metrów, piłka jednak po odbiciu się od obrońcy wychodzi na rzut rożny.
22' Groźna akcja Arki, prawą stroną sam na sam znajduje się Damian Nawrocik, Majdan wychodzi z bramki i bez problemów łapie piłkę.
21' Przerwa w grze, faulowany Trałka leży na murawie.
19' Tavares faulowany w środku boiska. Wrzutka w pole karne, Trałka próbuje oddać strzał, piłkę łapie Witkowski.
18' Rzut rożny dla Arki, wysoka wrzutka w pole karne, Moskalewicz próbuje oddać strzał głową, jednak bardzo niecelnie.
17' Dośrodkowanie Sokołowskiego w pole karne Pogoni, Batata z Julcimarem wybijają piłkę.
15' Dośrodkowanie Nawrocika, piłka trafia w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Majdana
13' Żółtą kartką za faul w środkowej części boiska zostaje ukarany Dziedzic z Arki
12' Celeban wrzuca piłkę z autu w pole karne, jednak żaden z napastników Pogoni nie sięgnął piłki.
11' Kolejna akcja prawą stroną boisko, Lilo wchodzi w pole karne... i w ostatniej chwili interweniują obrońcy Arki. Rzut rożny. Wykonuje Batata, i znowu obrońcy Arki.
5' Groźna akcja Pogoni prawą stroną, piłkę dośrodkowywał Lilo, piłkę znowu wybijąją obrońcy.
2' Rzut rożny dla Pogoni, piłkę wybijają obrońcy Arki.
1' Mecz rozpoczyna Arka Gdynia
Na stadionie zjawiło się ok. 10 tyś kibiców. W sektorze gości zasiada liczna grupa sympatyków Arki. Słychać tylko ich doping, kibice Pogoni protestują. W sektorze '12' nie ma nikogo, rozłożona jest tam tylko sektorówka Pogoni, nad która znajdują sie transparenty "Pogoń Szczecińska albo żadna" i " Pogoń w Szczecinie albo nigdzie"

Dopiero 3. kolejka Orange Ekstraklasy przyniesie inaugurację sezonu 2006/2007 w Szczecinie. O punkty w meczu przed własną publicznością Pogoń będzie walczyć z Arką Gdynia.
Nadchodzące „Derby Pomorza” nie miały rozstrzygnięcia już od dwóch spotkań (kończyły się one bezbramkowymi remisami). Ostatni raz Pogoń wygrała z Arką w Szczecinie 5:1 (we wrześniu 2003 roku) w rozgrywkach na zapleczu ekstraklasy.

Arka Gdynia ubiegły sezon zakończyła na 15. miejscu w Orange Ekstraklasie, była to pozycja barażowa i o pozostanie w gronie pierwszoligowców Gdynianie musieli walczyć z drugoligowcem z Białegostoku. W przedłużonym dla nich sezonie pokonali dwukrotnie Jagiellonie (2:0 i 2:1) i dzięki czemu możemy ich oglądać w pierwszej lidze. Przerwa letnia nie przyniosła w Gdyni znaczących zmian, zespół uzupełniony został jedynie kilkoma piłkarzami m.in. Piotrem Madejskim (Hutnik Kraków), Piotrem Bazlerem (Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie), Januszem Dziedzicem (GKS Bełchatów), Tomaszem Sokołowskim II (Legia Warszawa). Z drużyny odeszli natomiast Jan Cios (Górnik Zabrze), Marek Kubisz (GKS Katowice), Tomasz Parzy (Mieszko Gniezno), Krzysztof Majda (Stal Rzeszów). W meczach przedsezonowych, jeśli chodzi o wyniki podopieczni Wojciecha Stawowego prezentowali się bardzo dobrze gdyż odnieśli cztery zwycięstwa (z Olimpią Elbląg 1:0, Cartuzią Kartuzy 6:0, SK Hradec Kralove 5:1 i Wysociną Jihlava 2:0) i jeden remis (z SK Teplice 2:2). Strzelając 16 goli i tracąc tylko 3 bramki. Jednak forma strzelecka ze sparingów nie przeniosła się na ligowe boiska, bo po dwóch ligowych kolejkach „żółto – niebiescy” nie zdobyli jeszcze bramki.

Inauguracyjny mecz przegrali u siebie z Koroną Kielce 0:3. W drugim było już znacznie lepiej, bo udało się uzyskać pierwszy punkt w nowym sezonie po bezbramkowym remisie z Wisłą Kraków. Cel na nadchodzący sezon, jaki postawiono przed drużyną z Gdyni to środek ligowej tabeli, który zapewni bezproblemowe utrzymanie się bez spotkań barażowych. Do meczu z Pogonią, Arka przystąpi bez większych osłabień, jednak początek tygodnia tego nie zapowiadał, ponieważ aż sześciu zawodników narzekało na kontuzje i choroby. Po bardzo słabym pierwszym spotkaniu w sezonie (porażka z ŁKSem 0:4), Pogoń jechała do Zabrza ze świadomością, iż jeszcze nigdy tam w historii nie zdobyła kompletu punktów a ostatnie spotkania w tym mieście kończyły się wysokimi porażkami. I tym razem miało być podobnie jednak na szczęście tak się nie stało i doszło do pierwszego zwycięstwa Pogoni w Zabrzu 3:0. W składzie zespołu w porównaniu z meczem z Łodzi doszło do zmian, wystąpiło czterech Polaków i gra wyglądała już lepiej. Pierwszego gola w nowym sezonie zdobył powracający z wypożyczenia ze Śląska Wrocław – Piotr Celeban, drugą bramkę Anderson Pedro, trzecią zaś najlepszy strzelec ubiegłego sezonu w Pogoni – Edi Andradina. Znaczącym faktem, który miał miejsce w tym meczu było powrót po pięciu latach do bramki wychowanka szczecińskiego klubu – Radosława Majdana. Powrót do drużyny może zaliczyć do udanych gdyż nie dał się pokonać w tym spotkaniu i miejmy nadzieje, że przez jak najdłuższy czas zachowa czyste konto bramkowe.
W środowe popołudnie do Szczecina powróciła Pogoń z ośrodka w Gutowie. Był to pierwszy przyjazd drużyny do miasta od zakończonego sezonu (połowy maja). Powracający z „wygnania” piłkarze, przez parę dni będą mogli przypomnieć sobie szczecińskie boisko i atmosferę w mieście. Natomiast nowi zawodnicy po raz pierwszy będą mogli zapoznać się z miastem, którego barwy reprezentują. Mariusz Kuras większych problemów kadrowych nie ma, kontuzje leczą zmiennicy Bugaj i William, oraz Boris Pesković, który urazu nabawił się na czwartkowym treningu.

Arka do Szczecina przyjeżdża przełamać złą passę strzelecką i w końcu wygrać spotkanie w tym sezonie. W zespole z Gdyni występuje czterech byłych zawodników Pogoni, którzy przy Twardowskiego zapewne będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony a są nimi: Olgierd Moskalewicz, Grzegorz Niciński, Bartosz Ława, Ireneusz Kościelniak i Janusz Dziedzic. Spotkanie to jest ważne dla piłkarzy Pogoni, którzy będą mieli w końcu możliwość pokazania się przed swoimi fanami i zaprezentowania swoich umiejętności. Jak i dla kibiców, którzy będą mogli zobaczyć grę i formę, jaką aktualnie prezentują zawodnicy, bo jak na razie trudno ocenić zespół Pogoni występujący poza Szczecinem. Wszystkie te nie jasności wyjaśnią się w sobotni wieczór.
Początek spotkania o godz.19.00. (źródło: Marlena)