Wojtkowiak (67) 2-0

Sędziował: Paweł Gil (Lublin)
Widzów:

90' Koniec
90' Doliczone 4 minuty
85' Nic nie piszemy, ale... szkoda gadać.
79' Maloca
78' MURAWSKI! Ależ to była okazja! Kapitan Pogoni nawinął dwóch obrońców, ale w sytuacji 1 na 1 lepszy okazał się Savić.
76' Łukasik za Krasicia.
71' Egzekucja trwa. Krasić do Paixao, ale Portugalczyk przenosi piłkę nad poprzeczką.
69' Ostatnia zmiana w Pogoni. Kort za Lado.
68' Zmiana też w Lechii. Haraslin za Milę.
67' Zmiana w Pogoni. Listkowski za Piotrowskiego.
67' GOL. Dośrodkowanie z rzutu rożnego zamyka Wojtkowiak i pakuje piłkę do bramki .
66' Nieudane wyjście Kudły. Wolny przelot mógł zakończyć się golem dla gospodarzy, ale na szczęście Krasić uderzył wprost bramkarza Pogoni.
62' Do protokołu wpisuje się Łukasz Zwoliński.
59' Stolarski zmienia Chrapka.
57' Gyurcso fenomenalnie otwiera drogę do bramki Murawskiemu. Gdyby podał odrobinę lżej, mielibyśmy pewnie 1:1.
54' Kovacević! Nęka nas dzisiaj strzałami z dystansu.
53' Wreszcie ładna akcja Pogoni. Kilka szybkich podań i piłkę na wolne pole dostaje Zwoliński. Niestety - za mocną.
50' Kontra Lechii. Gospodarze zostawieni zupełnie bez opieki. A zaangażowanie w powrót? Żałosne. Szczęście sprawiło, że nie ma 2:0.
46' Początek drugiej części.
46' Pierwsza zmiana w Pogoni. Fojuta zastępuje Zwoliński. Na środek obrony przesunięty Rudol.
45' Przerwa.
45' Kovacević! Rozpaczliwie nad bramką piłkę przenosi Kudła
45' Doliczona minuta
42' Co tu mówić. Jesteśmy bezradni na boisku.
36' Pierwsza kombinacyjna akcja Pogoni. Aka do Murasia, ten w pole karne do Lado. Odegranie do Gyursco, ale ten wprost w obrońców.
32' Lechia bawi się z nami jak z dziećmi. Przed chwilą Krasić mógł podwyższyć wynik, ale uderzył ponad bramką.
30' Pół godziny za nami. Na razie... dramat dramatyczny.
30' Genialny strzał Chrapka. Z półwoleja, ze spadającej piłki, minimalnie obok dalszego słupka.
26' Adam Gyursco zmienia buty. Może to jakoś poprawi jego grę.
24' Kolejny stały fragment dla gospodarzy. Krótkie rozegranie, strzał z dystansu... obok bramki.
22' MILA! Nad poprzeczką.
21' Przypadkowe zagranie ręką jednego z naszych piłkarzy tuż przed polem karnym. Będzie groźnie.
18' Dobrze rozegrany rzut rożny. W pole karne najwyżej skacze Dwaliszwili, ale przenosi piłkę nad poprzeczką.
14' Kapitalna akcja Pogoni! Fantastyczne podanie Frączczaka na wolne pole do Gyursco, ale Węgier... nie przyjął piłki. Tragedia.
13' W odpowiedzi Dwaliszwili! Strzał z dystansu pewnie broni jednak Savić.
9' Świetna akcja gospodarzy. Dośrodkowanie w pole karne, dość przypadkowe odegranie Paixao przewrotką wprost pod nogi Krasicia, a ten pakuje piłkę do bramki obok bezradnego Kudły.
9' GOL. Milos Krasić pakuje piłkę do bramki.
8' Absolutna dominacja Lechii. Portowcy na razie próbują przetrwać napór gospodarzy.
4' Świetna, ale przypadkowa akcja Pogoni. Dalekie zagranie w pole karne, piłkę podbija Akahoshi, ta przelatuje obok Savicia, ale dobrze interweniują obrońcy.
2' Pierwszy strzał w tym meczu. Na wiwat Kovacević.
1' Poszli! Od środka gospodarze!
0'
0'
0'
Piłkarze już na murawie. Zaraz zaczynamy!

"Jesteśmy zawsze tam...!" - ryknęli Portowcy. Z drugiej strony stadionu odpowiedziały gwizdy.

Na sektorze gości pojawia się nieliczna grupa Portowców.

Pustki dzisiaj na stadionie. Trochę miejsc zajętych na długiej trybunie oraz za bramką. Pozostałe miejsca puste.

Portowcy powoli schodzą z murawy w kierunku tunelu. Lechia wciąż się rozgrzewa.

Rezerwowi:
Lechia:
Marić, Łukasik, Kobulański, Haraslin, Buksa, Chrzanowski, Stolarski
Pogoń: Słowik, Kort, Przybecki, S. Murawski, Listkowski, Lewandowski, Zwoliński

Witamy z Energa Stadionu w Gdańsku! Punktualnie o 20:30 początek drugiego meczu Dumy Pomorza w grupie mistrzowskiej. Podopieczni Czesława Michniewicza zmierzą się w derbach Pomorza z miejscowa Lechią.