Widzów: 3 081

Fotorelacja:   Zdjęć: 54     autor: Arat

Fotorelacja:   Zdjęć: 43     autor: Cob

90' Koniec meczu.
90' Żółtą kartkę za opóźnianie wznowienia gry ukarany Broź.
90' Sędzia dolicza trzy minuty.
87' Żółta kartkla dla Bartłomieja Pawłowskiego.
80' Przed szansą Neumann. Jednak Mielcarz broni dobre uderzenie debiutanta.
78' GOL! Tragiczna gra w obronie Hernaniego i Pietruszki skutkuje utratą bramki. Strzelcem Stępiński.
75' Michał Jonczyk zmienia Marcina Kaczmarka.
Adam Frączczak opuszcza boisko. W jego miejsce - po raz drugi w Ekstraklasie Sebastian Rudol.
Za kontuzjowanego Djousse wchodzi absolutny debiutant Norbert Neumann.
73' Rogalski z dystansu trafił w dźwig za bramką Pogoni. Widzów w TV przepraszamy za trzęsący się obraz.
72' Znów seria dwóch różnych dla Pogoni. Wcześniej z dystansu próbował Golla.
69' Boisko opuszcza Bartosz Ława. W jego miejsce wchodzi Wojciech Golla.
68' Dośrodkowanie... piłka opuszcza pole karne, tam skiksował Rogalski, z dystansu próbował jeszcze Ława, ale uderzył mocno niecelnie.
67' Rzut rożny dla Pogoni.
64' Po dośrodkowaniu Ediego głową strzelał Frączczak, ale trafił tylko w boczną siatkę.
63' Znów faulowany Djousse.
62' Błąd Pietruszki, po którym w sytuacji sam na sam znalazł się Mariusz Stępiński. Na szczęście Radek Janukiewicz wybił piłkę na róg po uderzeniu napastnika Widzewa.
60' Rogal płasko z wolnego, ale obok bramki.
59' Żółta kartka Hachema Abbesa za faul na Donaldzie.
58' Krystian Nowak zmienia Veljko Bartovicia.
55' GOOOL! Tym razem Edi pewnie posyła piłkę do bramki i Pogoń prowadzi 1:0!
55' Wbiegający w pole karne Frączczak skoszony przez zawodnika gości - mamy karny!
54' Donald z dystansu trafił... w bramę wyjściową stadionu.
46' Sebastian Dudek zmienił Radosława Bartoszewicza.
46' Rozpoczyna się druga połowa.
45' Koniec pierwszej połowy.
45' Kontra Pogoni i celny strzał Kolendowicza.
45' Radek pewnie broni pierwszy celny strzał Widzewa.
45' Dąbrowski fauluje przed polem karnym Pogoni.
43' Żółta kartka dla Donalda.
40' Djousse okiwał się sam.
39' Kolejny wolny i Edi znów wkręca. Tym razem celnie, ale Mielcarz wybija na róg.
38' Pogoń przeważa, ale nie przekłada tego na bramki. Szkoda, bo przed chwilą blisko trafienia był Widzew.
35' Kolejny korner. Tym razem główką uderzał Dąbrowski, ale minimalnie przestrzelił.
31' Edi próbował wkręcać piłkę przy krótkim słupku, ale ustrzelił tylko gracza Widzewa.
30' Z boku pola karnego faulowany był Bartosz Ława.
28' Piąty rzut rożny dla Pogoni.
28' Djousse delikatnie do Ediego, ale szybsi byli defensorzy Widzewa.
27' Żółty kartonik dla Radosława Bartoszewicza za faul na Edim.
22' Żółta kartka dla Denisa Kramara
19' Znów seria dwóch rzutów rożnych - tym razem Mielcach musiał interweniować.
14' Kolejna szansa Pogoni, ale Edi przewrócił się pod bramką gości.
12' Odpowiedź Widzewa, ale piłka po strzale Phibela minęła słupek bramki Pogoni.
8' Kolejna groźna akcja Pogoni. Prawą stroną pomknął Djousse, który zagrał prostopadłą piłkę... Kolendowiczowi zabrakło centymetrów by wślizgiem wepchnąć ją do bramki.
7' Szkoda, że bez zagrożenia dla bramki Widzewa.
6' Seria dwóch kornerów dla Pogoni.
6' Dąbrowski huknął z dystansu i Mielcarz z trudem wybił na róg.
4' Rzut rożny dla Pogoni, dobra wrzutka, ale bez strzału na bramkę.
2' Młyn Pogoni niezbyt liczny, ale całkiem głośny.
1' Rozpoczynają Portowcy.
0'
Sektor gości zapełniony kibicami Widzewa. Na młynie Pogoni zaledwie kilkadziesiąt fanów.

Niespełna 40 minut do meczu, a na trybunach zaledwie kilkanaście osób.

Pogoń przegrywa w tym roku wszystko co można przegrać i jeśli coś ma się zmienić to w meczu z kim jak nie z Widzewem? Mecz z łodzianami rozpocznie 22. kolejkę Ekstraklasy.

Po sensacyjnym Widzewie, który na początku sezonu był liderem nie ma już śladu. Teraz podopieczni Radosława Mroczkowskiego są jednym z trzech obiektów zainteresowania kibiców Bełchatowa i Podbeskidzia. Bo jeśli drużyny ze strefy spadkowej na coś oprócz swojej dobrej gry mogą jeszcze liczyć, to właśnie na bardzo słabe punktowanie Pogoni, Ruchu i Widzewa. W 21. meczach łodzianie zgromadzili 26. punktów i choć mają o jedenaście „oczek” więcej od Podbeskidzia i o trzynaście od Bełchatowa to tegoroczna forma piłkarzy Widzewa pozostawia wiele do życzenia. W sześciu meczach od początku roku podopieczni Mroczkowskiego wygrali raz, zremisowali dwa razy i są trzeci od końca w tabeli wiosny. W ostatniej kolejce pokazali się jednak z dobrej strony. Wygrali u siebie z Polonią 3:2. Świetne oceny za ten mecz zebrał 20-letni Bartłomiej Pawłowski, który strzelił piękną bramkę. Ponadto obrońcy Pogoni powinni zwrócić uwagę na urodzonego w 1995 roku Mariusza Stępińskiego. W ostatniej kolejce napastnik zaliczył dwie asysty i wymusił rzut karny. Oby oprócz zawodników Pogoni czujny był w piątek także sędzia. Chociaż Widzew do ligowych potentatów się nie zalicza na 22. kolejkę ma jasny cel. Wydaje się, że zwycięstwo w Szczecinie zapewniłoby łodzianom ligowy byt i spokój w ostatnim etapie rozgrywek.

Jeśli piłkarze drużyn ze strefy spadkowej spoglądają w stronę Widzewa (co przyznał trener Podbeskidzia Czesław Michniewicz) to na Pogoń po prostu liczą. Przewaga Portowców topnieje i w tej chwili wynosi już tylko siedem punktów. Póki co przyjście Dariusza Wdowczyka na posadę trenera nie pomogło – Portowcy dalej przegrywają, dalej są najgorszą drużyną rudny wiosennej, dalej nie strzelają bramek. Z dobrych wiadomości: do dyspozycji trenera na mecz z Widzewem są Przemysław Pietruszka, Maciej Dąbrowski i Adam Frączczak, którzy ostatnio nie grali. Pierwsi dwaj z powodu kontuzji, a Frączczak z powodu żółtych kartek. Nie wystąpi za to Emil Noll, który w Białymstoku obejrzał czerwoną kartkę. W defensywie wystąpią zapewne Hricko, Hernani, Dąbrowski i Pietruszka. Kto w drugiej linii? Wdowczyk zdążył pokazać, że nie boi się posadzić Ediego na ławce. W piątek Brazylijczyk zapewne też nie zagra. Być może w końcu szansę dostanie Wojciech Golla. Co do napastników – mamy zawodnika z jedną z najpoważniejszych blokad strzeleckich  – wyliczył „Przegląd Sportowy”. Według danych dziennika Tomasz Chałas jest jednym z dwóch napastników, który najdłużej czeka na gola. Ostatni raz napastnik trafił w ekstraklasie 980 dni temu.

Jesienią było 3:1 dla Pogoni. Teraz trzy punkty też musi zdobyć Pogoń. Później Portowców czekają mecze z Legią, Koroną i Śląskiem – wtedy o punkty będzie trudniej niż z łodzianami. (źródło: Tobiasz Madejski)