Widzów: 4 355

Fotorelacja:   Zdjęć: 36     autor: Cob

Fotorelacja:   Zdjęć: 51     autor: Arat

Minutówka:

90' Bartosz Ława zmienia Maksymiliana Rogalskiego.
90' Sędzia doliczył trzy minuty.
89' Drobny pokaz pirotechniczny... za koroną stadionu.
88' Szansa Ruchu - strzał Kuświka broni Pernis.
87' Kibice skandują nazwisko Adama Frączczaka, a zaraz potem Łukasza Zwolińskiego. Zrodził się także fanklub Przemka Pietruszki.
85' Brawa żegnają Adama Frączczaka, którego na boisku zmienia Radosław Wiśniewski.
84' Starzyński z wolnego wysoko ponad bramką.
84' Żółta kartka dla Macieja Dąbrowskiego.
83' Ostatnia zmiana w Ruchu: Wchodzi Mateusz Kwiatkowski, a boisko opuszcza Żeljko Dokić.
80' Dobre podanie w pole karne, ale szybszy od Aki był stoper gości.
72' Do akcji ofensywnych podłącza się Hricko, Pietruszka jest dziś szybki jak nigdy.
70' Strzał z wolnego w wykonaniu Ruchu kibice Pogoni nagrodzili brawami. Zawodnik gości posłał piłkę prawie na stadionowy parking.
67' Portowcy znów pod bramką gości. Trzeba przyznać, że Budce, Kolendwiczowi czy Rogalskiemu nie brakuje dziś ambicji.
66' Dośrodkowanie Aki, czy strzał Kolendowicza... jednak to drugie... ładny rogal... tuż obok słupka.
65' Rzut wolny z linii pola karnego Ruchu.
63' Boisko opuszcza Mindaugas Panka, a zastępuje go Grzegorz Kuświk.
63' Zmiana w drużynie Pogoni: Wojciech Golla zmienia Ediego Andradinę.
62' Dwie ekipy - jeden herb. Wielka Pogoń to nasz cel - takie hasło widnieje na rozciągniętej na młynie sektorówce, której towarzyszą flagi na kijach.
61' Zaraz po chwili dyktuje kontrowersyjny rzut wolny tuż przed polem karnym Pogoni. Wykonuje go Starzyński, który... trafia w poprzeczkę! Przez chwile pod bramką Pogoni było gorąco.
60' Decyzja sędziego spowodowała poruszenia na stadionie i serię gwizdów. Ewidentne zagranie ręką we własnym polu karnym Ruchu, a sędzia nakazuje grać dalej.
56' Rzut rożny dla Pogoni, ale Pesković nie musiał nawet interweniować.
54' Na boisku nadal nuda. Za to ciekawiej na sektorach 13-14, gdzie powiewają granatowo-bordowe flagi.
52' Zerwał się doping. Chyba dlatego, że z boiska zaczęło wiać nudą.
50' Rzut wolny z boku boiska dla Ruchu, ale bez zagrożenia dla bramki Pogoni.
46' Pierwsza zmiana w drużynie gości: Marcin Kikut opuścił boisko, a wszedł Jakub Smektała.
46' Początek drugiej połowy.
45' Koniec pierwszej połowy.
39' Strzał Lewińskiego, ale broni Pernis.
38' Portowcy wymieniają się pozycjami. Teraz wygląda na to, że wysuniętym napastnikiem jest Kolendowicz.
36' Seria dwóch rzutów rożnych dla Pogoni, ale bez zagrożenia dla bramki Ruchu.
34' Kolejna szansa Frączczaka... tym razem obok bramki.
31' Okazja Ruchu, rajd Dokicia prawą stroną, uderzenie Piecha... trafia tylko w boczną siatkę.
27' Rzut wolny dla Ruchu, zamieszanie pod bramką, odważne wyjście Pernisa.
22' Kontra Pogoni. Edi zagrywa do Budki, którzy natychmiast podaje do Frączczaka, który pakuje piłkę do bramki!
22' GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Adam Frączczak!
17' Po kornerze głową uderzał Rogalski, ale trafił obok bramki.
16' Kolendowicz czaruje w polu karnym, podaje do Frączczaka, ten za daleko wypuszcza sobie piłę i mamy rzut rożny dla Pogoni.
15' Bramkarz Ruchu jest przyrodnim bratem Borisa Peskovicia, dobrze znanego w Szczecinie, który obecnie gra w Wiśle Płock.
13' Pietruszka dał popis umiejętności, technicznie minął jednego obrońcę, drugiego zmylił podaniem piętą do Ediego, który oddał groźny strzał na bramkę Michala Peskovicia. Niewiele zabrakło, by piłka wpadła tuż pod poprzeczką.
11' Ładny, choć niecelny strzał Adriana Budki.
8' Kibice Ruchu po za paroma okrzykami o wpuszczenie reszty kibiców na razie zamilkli. Młyn Pogoni ciągnie Hej Pogoń gol!
6' Ładne, choć nieco za głębokie dośrodkowanie z kornera.
5' Pierwsza okazja Pogoni - Edi zagrywa w pole karne do Kolendowicza, ale uprzedza go zawodnik Ruchu, który wybija piłkę na rzut rożny.
2' Na stadionie niecałe pięć tysięcy kibiców. Siły tych, którzy zdzierają gardła są chyba wyrównane.
1' Rozpoczęli Portowcy.
0'

Zapowiedź meczu

Wicemistrz Polski przyjeżdża do beniaminka. Taka zapowiedź poniedziałkowego spotkania zamazuje jednak obraz dyspozycji poniedziałkowych rywali.
Mimo tego, że jeszcze pół roku temu Ruch walczył o mistrzostwo kraju, a Portowcy nie byli pewni awansu do ekstraklasy, to po 11. kolejkach sezonu 2011/2012 Ruch i Pogoń to sąsiedzi w tabeli.

W dodatku to „Niebiescy” są sąsiadem z niższego piętra. Wicemistrzowie kraju tak niską lokatę „zawdzięczają” falstartowi, jaki zaliczyli w tym sezonie. Pod wodzą Tomasza Fornalika Ruch przegrał trzy pierwsze mecze ligowe notując bilans bramkowy 0-7. Dopiero objęcie drużyny przez Jacka Zielińskiego odmieniło oblicze zespołu. W 8. meczach „Niebiescy” zdobyli 14. „oczek” i awansowali na bezpieczne pozycje. Ostatnio jednak zawiedli, przegrywając na własnym stadionie po słabym meczu z Lechią Gdańsk 0:1.
Oprócz nierównej formy strapieniem Jacka Zielińskiego są kontuzje kluczowych piłkarzy. Niedysponowani są Marek Zieńczuk oraz Gabor Straka. Po urazach do gry wracają za to Andrzej Niedzielan i Marek Szyndrowski. Być może wyleczyć zdąży się także kontuzjowany ostatnio Marcin Malinowski. Z zawodników, którzy pojawią się na boisku w Szczecinie defensorzy Pogoni szczególną uwagę powinni zwrócić na reprezentanta Polski, Arkadiusza Piecha. Bo choć ofensywa Ruchu nie należy do najmocniejszych(zaledwie 11. goli w 11. meczach – tylko trzy drużyny zdobyły mniej bramek), to Piech jest w dobrej formie. W tym sezonie zdobył pięć goli. Mimo tej mało skutecznej ofensywy warto zwrócić na pewną prawidłowość. Po objęciu drużyny przez trenera Zielińskiego „Niebiescy” w trzech wyjazdowych spotkaniach strzelili aż sześć bramek.

Po ostatniej kolejce Portowcy mogą być umiarkowanie zadowoleni. Co prawda mecz w Bełchatowie stał na bardzo niskim poziomie, ale podopieczni Artura Skowronka zdołali przełamać niemoc i po ponad miesiącu bez punktu wygrać mecz. O wynik meczu z Ruchem nie można być jednak spokojnym. Cała piłkarska Polska zdążyła już zauważyć jak nierównie grają Portowcy. W dodatku do końca rundy nie zagra stoper Hernani, który co prawda wpisywał się w dyspozycję Pogoni i także grał nierówno, ale na tle Dąbrowskiego, który notuje ostatnio gorsze mecze, i Emila Nolla i tak był liderem defensywy.
Skład i ustawienie Dumy Pomorza na mecz z Ruchem zapewne nie będzie się różnił od tego, który zagrał z GKS-em. Wątpliwości można mieć co do pozycji napastnika. Adam Frączczak rzucany przez szkoleniowca po całym boisku wygląda gorzej niż w poprzednim sezonie, kiedy miał bardziej ustabilizowaną pozycję. Ale i tak lepiej, aby to Frączczak był na szpicy niż bezproduktywny na tej pozycji Edi Andradina lub Mohmadou Traore, który nie umie grać w piłkę. Kiepsko wygląda także prawa strona drugiej linii. Adrian Budka, który dostał ostatnio szansę, znów zaprezentował się co najwyżej przeciętnie, ale jego konkurent – Grzegorz Bonin – swoich okazji do zaprezentowania umiejętności też nie wykorzystał.

Portowcy grali ostatnio z Ruchem w półfinale Pucharu Polski, wiosną 2010 roku. Po dwóch remisach – 1:1 w Chorzowie i 0:0 w Szczecinie – z promocji cieszyli się ówcześni podopieczni Piotra Mandrysza. Wobec historii lepszy jest jednak Ruch. Z 72. ligowych pojedynków „Niebiescy” wygrali 22, a 19 przegrali. Aż 31. potyczek zakończyło się podziałem punktów. (źródło: Tobiasz Madejski)