Majkowski (62) 1-0

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin)
Widzów: 5 000

90' Koniec meczu.
90' Dośrodkowanie Zwolińskiego w pole karne, ale bramkarz Sandecji pewnie łapie piłkę.
90' Na spalonym Wiśniewski.
90' Słupek dla Sandecji po strzale Wiśniewskiego!
90' Została minuta.
90' Teraz Szczepański wije się po murawie.
90' Sandecja na czas.
90' Groźna kontra rywali, ale Wiśniewski gubi piłkę.
90' Niemal cały zespół Pogoni na połowie rywala.
90' Doliczony czas gry i rzut rożny dla Pogoni.
90' Piłka odbija się od pleców rywala po próbie dośrodkowania Szałka.
90' Próba zaskoczenia Janukiewicza.
89' Kosiorowski wije się po murawie...
88' Sędzia dolicza cztery minuty.
87' Wysoko bita piłka Petrana, który wbił ją z pod nóg Sotirovicia niemal przelobowała bramkarza Sandecji, ale ten w ostatniej chwili złapał piłkę tuż przed linią bramkową.
86' Pogoń cały czas na połowie rywala, ale nic z tego nie wychodzi.
85' Z wolnego Rogalski... tuż obok bramki.
85' Pogoń stara się jeszcze uratować choć jeden punkt.
83' Ostatnia zmiana w drużynie Sandecji. Za Aleksandra wszedł Wiśniewski.
82' Druga zmiana Sandecji. Frohlicha zmienia Petran.
81' Schodzi z boiska Trochim. Wchodzi Burkhardt.
81' Frohlich wybił piłkę - ucierpiał przy tym niemiłosiernie jak gdyby zatrzymywał co najmniej rozpędzony pociąg.
80' Rzut wolny dla Pogoni, ale wybijają piłkarze z Nowego Sącza.
78' Szałek w polu karnym - wycofuje do Sotirovicia, ale piłka ostatecznie nie trafia pod nogi Vuka.
77' W polu karnym Pogoni faulowany Pietruszka.
76' Zwoliński między dwoma obrońcami zdołał oddać celny strzał na bramkę rywali.
75' Pogoń próbuje zagrozić bramce rywali, ale brakuje dokładności i przeglądu pola.
74' Celny strzał z dystansu Aleksandra. Janukiewicz pewnie broni.
73' Sandecja wykorzystuje liczebną przewagę na boisku.
72' Żółta kartka dla Ławy, który trzymał rywala za koszulkę.
71' Vuk fauluje.
69' Rzut rożny dla Sandecji.
68' Pressing Zwolińskiego i młody napastnik Pogoni niemal wyłuskał piłkę z pod nóg bramkarza.
67' Ściągnięty Akahoshi. W jego miejsce wchodzi Sotitović.
Schodzi także Andradina, którego zastępuje Rogalski.
67' Rzut rożny dla Sandecji, ale bez zagrożenia pod bramka Pogoni.
66' Kosiorowski z dystansu uderzał na bramkę Pogoni. Bardzo dobra dobra interwencja ratuje Portowców.
65' Strzał Zwolińskiego, ale bardziej dla formalności.
62' GOL ! Błąd Budki, brak interwencji Radlera, Pietruszka utrudniający interwencje Janukiewiczowi i gol Majkowskiego, który wpakował piłkę do pustej bramki.
61' Bardzo niecelnie na bramkę Pogoni uderzał Trochim.
60' Zamiast Sotirovićia trener Sasal postawił na młodego Zwolińskiego. Brawo!
59' Zwoliński wchodzi w miejsce Djousse.
55' Świetna szansa Djousse - minimalnie przestrzelił.
54' Rożny dla Sandecji.
53' Edi wywalczył piłkę w środku pola i szybko zagrał do Djousse, który tę piłkę stracił.
52' Groźnie Pietruszka z dystansu. Na raty broni golkiper rywali Pogoni.
51' Aut na wysokości pola karnego Sandecji.
50' Chyba nie tak początek drugiej połowy wyobrażali sobie Portowcy. Jednak chyba już otrząsnęli się z pierwszego szoku.
48' Powtórka z początku spotkania. Niepotrzebne kartki i lekka przewaga gospodarzy.
46' Wyprostowaną nogą zagrał Hricko, ale czysto trafił piłkę - nawet nie dotknął rywala.
46' Rozpoczęła się druga połowa. Bez zmian w obu drużynach.
46' Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Hricki. Nie minęła pierwsza minuta, a Pogoń już gra w osłabieniu.
Za nami pierwsze czterdzieści pięć minut gry. Pierwsze - pod znakiem Sandecji, później do gry częściej dochodziła Pogoń i jej przewaga utrzymała się do końca pierwszej części gry, ale jeszcze nie przełożyła się na bramkę.
45' Koniec pierwszej połowy.
45' Sędzia dolicza jedną minutę.
44' Aut na wysokości pola karnego Sandecji. I kolejny.
43' Słabe uderzenie Niechciały na bramkę Janukiewicza.
42' Za dużo kombinacji w polu karnym. Hernani zgrywa piłkę głową zamiast uderzać na bramkę rywali.
41' Faulowany Aka, ostra reakcja Japończyka i kartka dla Szczepańskiego.
40' Szałek z wolnego... nad murem i ponad bramką.
39' Zagotowało się na boisku po kolejnym faulu na Ławie.
38' Coraz ładniejsza gra Pogoni w ostatnich minutach.
37' Żółta kartka dla Hricki.
36' Dośrodkowanie Budki wybija Frohlich.
35' Celne uderzenie Aki z dystansu.
34' Rozpędza się Pogoń. Strzał z dystansu Budki.
33' Dośrodkowanie Budki w pole karne, ale Donaldowi skutecznie przeszkadzają obrońcy.
32' Ładnie rozegrana akcja. Donald piętką do Aki, ale Japończykowi zeszła piłka i uderzenie wyszło bardzo niecelne.
31' Celny strzał Trochima, ale Janukiewicz pewnie łapie piłkę.
30' Pierwsza od kilku minut akcja Sandecji zakończone niedokładnym dośrodkowaniem Trochima.
29' Kontra Sandecji, ale szybszy jest Budka.
28' Znów Edi... ale pierwszy piłkę łapie Różalski.
28' Faulowany Ława i kolejny rzut wolny dla Pogoni.
27' Celne uderzenie Ediego z rzutu wolnego.
26' Faulowany Budka i rzut wolny dla Pogoni.
25' Od kilku minut gra toczy się na połowie drużyny z Nowego Sącza.
24' Dośrodkowanie Aki i niezbyt udany strzał głową Ławy.
23' Pogoń znalazła Pogoń na stwarzanie coraz groźniejszych akcji pod bramką rywali.
22' Nieco spokojniej na boisku - Sandecja lekko odpuszcza.
21' Dośrodkowanie Majkowskiego, ale nikogo z jego kolegów nie było w polu karnym Pogoni.
19' Faulowany Djousse. Dośrodkowanie Ediego, strącenie Hernaniego i zablokowany strzał Radlera.
19' Celne, ale lekkie uderzenie Aleksandra.
17' Zaznacza się lekka przewaga Sandecji - rywale mocno spinają się na Pogoń.
16' Sędzie odgwizduje każde przewinienie i nie szczęści kartek.
15' Pierwszy kwadrans to zacięta walka obu zespołów. Pogoń dłużej utrzymuje się przy piłce, ale Sandecja wykorzystuje każdy błąd Portowców.
14' Spotkanie nabiera tempa. Atakuje Sandecja, Pogoń stara się kontrować.
11' Szybka kontra Pogoni. Strzał Ławy zablokowany i piłka wychodzi na rzut różny.
11' Piłka ląduje w bramce Pogoni, ale na spalonym któryś z zawodników Sandecji.
10' Radler fauluje Trochima i mamy rzut wolny dla gospodarzy.
9' Agresywnie gra Sandecja. Strata Pogoni w środku pola, szybka kontra i strzał Gawęckiego. Na szczęście niecelny.
8' Faulowany Ława.
7' Radler fauluje Trochima.
7' Kontra Pogoni, ale Szałek za daleko podaje piłkę do Djousse.
6' Rzut rożny dla Sandecji.
5' Portowcy zażegnują niebezpieczeństwo.
5' Żółta kartka dla Kosiorowskiego za wznowienie gry przed gwizdkiem sędziego.
4' Pietruszka fauluje Majkowskiego.
3' Pierwsza okazja Pogoni. Edi do Budki, ten dośrodkowuje w pole karne, ale tam to lotu piłki przecina Frohlcih.
3' Wysoki pressing Pogoni.
2' Na spalonym Edi.
2' Pogoń już na połowie rywala, ale zabrakło dokładności.
1' Rozpoczęcie i już strata piłki Sandecji.
1' Rozpoczęli zawodnicy gospodarzy.
Piłkarze już na środku boiska.

Po meczu z gliwickim Piastem u większości kibiców Pogoni występują ambiwalentne uczucia. Kolejnym sprawdzianem jakości gry Portowców będzie sobotnia konfrontacja w Nowym Sączu.

Sandecja w obecnym sezonie zawodzi i po dwóch latach obfitych w optymizm, kiedy drużyna z małopolski walczyła o awans do ekstraklasy, w tym sezonie drużynie prowadzonej przez Roberta Moskala powinno schlebiać określenie „ligowy średniak”. Dopiero 11. miejsce w tabeli i tylko 6. zwycięstw w sezonie muszą budzić niepokój. Tym bardziej, że na pozór solidna drużyna zbliża się do strefy spadkowej. Patrząc jednak na formę, taka pozycja nie powinna dziwić. Ostatnie zwycięstwo Sandecja odniosła 22. października, a od tego czasu dochodziło do kompromitacji. Wystarczy przypomnieć porażkę w Płocku, z tamtejszą Wisłą, która rozgromiła Sandecję 6:1. Wydawało się, że po fatalnej końcówce ubiegłej rundy oraz ciekawych transferach (do Nowego Sącza trafili m.in. Kamil Majkowski oraz skuteczny w Kolejarzu Stróże Rafał Zawiślan) może być już tylko lepiej. Pierwszy wiosenny mecz tego nie zwiastuje. Piłkarze z Nowego Sącza przegrali z, będącą w strefie spadkowej, Polonią Bytom 1:2. W dodatku niczego dobrego dla Sandecji nie wróży terminarz – po meczu z Pogonią podopiecznych Roberta Moskala czekają wyjazdy do Poznania i Gliwic. Można więc być pewnym, że Sandecja przystąpi do meczu z Pogonią niezwykle skoncentrowana, co zresztą zapowiada trener drużyny. W ciągu dwóch lat Sandecja dwukrotnie wygrywała z Pogonią na własnym boisku i wszyscy w Nowym Sączu marzą o podtrzymaniu korzystnej passy.

O mobilizację zawodników Pogoni także można być spokojnym, sądząc po spójnych wypowiedziach piłkarzy i trenerów. Piłkarze Pogoni wygrali mecz z Piastem, ale w zgodnej opinii ekspertów, dziennikarzy i kibiców, nie zachwycili. Duże nadzieję związane z obecnym sezonem kształtują pogląd, że Portowcy powinni demolować swoich rywali. Na pewno w Nowym Sączu zawodnicy Pogoni będą chcieli udowodnić dużą wartość drużyny i umiejętność odnoszenia zwycięstw także na wyjazdach i także w dobrym stylu.
Pogoń nie jest jednak wolna od zmartwień. Znów Marcin Sasal zasiądzie na trybunach, co jest efektem kary nałożonej przez ligowych decydentów. Na boisku zabraknie wyróżniającego się w meczu z Piastem Roberta Kolendowicza, który będzie pauzował za żółte kartki. Pocieszenie stanowi fakt, że skrzydłowych w Pogoni jest dostatek, a w meczu z Piastem trener drużyny pokazał, że nie zamierza trzymać się schematów, wystawiając na lewym skrzydle Adama Frączczaka.
Do składu wraca za to Przemysław Pietruszka, który zapewne wybiegnie w pierwszym składzie w miejsce Emila Nolla, który wyraźnie nie radził sobie z przeciwnikami w ostatnim meczu. Portowcy w meczu z Sandecją mają szanse nie tylko zdobyć trzy punkty, ale także uzupełnić imponującą serię. Jeśli Pogoń wygra w Nowym Sączu odniesie szóste ligowe zwycięstwo z rzędu, co ostatnio się zdarzyło kiedy Portowcy grali jeszcze w II lidze w sezonie 2008/2009.

Jesienią Pogoń wygrała w Szczecinie z Sandecją 1:0. Także teraz Portowcy są faworytem z kilku względów – przede wszystkim z uwagi na klasę Pogoni, ale także przez kiepską dyspozycję rywala. Portowcom odpadł jeden mankament, który często jest decydujący podczas tak dalekich wyjazdów. Drużyna Pogoni do Nowego Sącza wyjechała już w czwartek, więc podopiecznym Marcina Sasala nie powinno przeszkadzać zmęczenie. Splot korzystnych czynników wskazuje na to, że każdy inny wynik niż zwycięstwo gości sobotniego meczu zostanie odebrany z niesmakiem. (źródło: Tobiasz Madejski)