Fotorelacja:   Zdjęć: 32     autor: Arat

Po meczu:
Koniec słabego spotkania przy szarych trybunach.
90' Koniec meczu.
90' Z ponad 30 metrów uderzał Rogalski - dobra interwencja Skorupskiego ratuje Ruch przed stratą bramki.
90' Ława głupio traci piłkę, po której wychodzi kontra Ruchu.
90' Sędzia dolicza 3 minuty.
89' Frączczak do Majkowskiego i róg.
87' Groźne zagranie Wiśniewskiego - mamy róg. Ława z dystansu... bez komentarza.
86' Akcja Pogoni - prawą stroną Majkowski - odegranie do Hrymowicza, jednak zamiast piłki do bramki wpada zawodnik Pogoni, a bramkarz Ruchu ściska futbolówkę.
85' Rogalski z ostrego kąta... prawie na aut.
83' Michała Maka zmienia Piotr Giel.
81' Pogoń próbuje, ale na drodze do zdobycia bramki raz staje poprzeczka, raz niedokładność Aki.
80' Dośrodkowanie Matuszczyka, ale piłkę wypiąstkował Skorupski.
80' Wiśnia, Wiśnia... Wiśniewski w polu karnym i ... bardzo słabe uderzenie prosto w bramkarza.
78' Dariusz Zawadzki zmienia Przemysława Pietruszkę.
77' Aka wywalczył rzut wolny. 30 metrów do bramki Ruchu. Uderza Radler - dobre uderzenie, ale tuż przy słupku, ale obok bramki.
74' Przypadkowe zagranie Ławy prawie doszło do Frączczaka.
72' Gra na czas gości.
70' Roglaski wrzuca na głowę Frączaka, ten uderza, ale piłka mija słupek. Akcja przeprowadzona w tempie walca drogowego.
69' Druga zmiana w drużynie gości: Gwizdami żegnany Piotr Rocki. W jego miejsce wchodzi Adrian Świątek.
67' Kapitan Ruchu, Beliancin, fauluje Pietruszkę.
64' Zmiana w drużynie gości: Mateusza Cielucha zmienia Dawid Jarka.
63' Z dystansu Aka - aż musiał interweniować golkiper gości, wybijając piłkę na róg.
62' Kolejna zmiana: Daniel Wólkiewicz opuszcza boisko, a w jego miejsce wchodzi Kamil Majkowski.
61' W interwencji podobno ucierpiał bramkarz Ruchu, ale wzrok sędziego miał kojący wpływ na wszelkie dolegliwości i Skorupski znów w formie.
59' Piłka nożna dla kibiców! - słychać z trybun.
58' Pierwsza zmiana w drużynie Pogoni. Marcina Klatta zmienia Radosław Wiśniewski.
57' Z dystansu uderza Pietruszka - borni bramkarz z Radzionkowa.
56' Spiker meczu przypomina: w granatowych strojach gra Pogoń, w zielonych goście [: Próba zainicjowania znanej przyśpiewki "Proszę Cię..." ale bez efektu.
55' Decyzja sędziego poderwała kibiców do... pozdrawianiu związku piłki nożnej.
54' Błąd Aki w defensywie naprawia Hrymowicz.
48' Korner dla Pogoni - wydawało się, że nic z tego nie będzie, ale w ostatniej chwili do piłki dopadł Hrymowicz i mamy kolejny rzut rożny - tym razem głową wybija, któryś z obrońców.
46' Rozpoczęła się druga połowa meczu.
45' Sędzia punktualnie kończy pierwszą połowę.
44' Roglaski faulowany tuż przed polem karnym - sędzia puszcza grę - w polu karnym z półobrotu strzelać próbował Matuszczyk, ale daleko od bramki.
43' Goście momentami stoją na boisku - Pogoń oczywiście wykorzystuje to, ale przewaga te nie może przełożyć się na sytuacje bramowe.
43' Frączak próbuje strzelać, ale piłka odbija się od obrońców. I tak jeszcze dwa razy - efekt cały czas ten sam.
42' Pozdrowienia dla PZPN-u jedyny okrzyk, który podchwyciły wszystkie trybuny.
42' Pogoń w natarciu, ale brakuje dokładności.
41' Bramkarz Ruchu - wyjątkowo obronił strzał i, złapał piłkę i nie wypuścił jej z rąk.
40' Korner dla Pogoni. Dośrodkowanie Matuszczyka wybijają obrońcy.
39' Znów dośrodkowanie Wólkiewicza wzdłuż linii końcowej - głową uderzać próbował Aka, ale nic z tego nie wyszło.
37' Pogoń atakuje, ale i Ruch jest groźny - zamiast dopingu niewybredne okrzyki do piłkarzy i gwizdy.
36' Próba strzału Radlera - obok bramki.
35' Znika transparent o Białorusi, w jego miejsce pojawia się znana już flaga, ale o jakże aktualnym dziś przesłaniu. Triumf jest nagrodą za ten trud, w którym trwamy.
34' Kolejny błąd bramkarza - tym razem piłkę po jego interwencji przejął Ława, ale zamiast strzelać próbował podawać do Klatta.
32' Tempo meczu wzrosło - nie brakuje akcji po obu stronach, ale przy szarych trybunach i braku dopingu wygląda to nie interesująco.
31' Odpowiedź Pogoni - Frączczak przedziera się, odgrywa piłkę - po chwili Piertuszka uderza z dystansu. Bramkarz Ruchu broni, ale znów nie łapie piłki - trzeba to wykorzystać tą niedyspozycję bramkarza.
30' Błąd Radlera i Michał Mak przed ogromną szansą - na szczęście nogami broni Janukiewicz. Za taki błąd Portowcy nagrodzeni gwizdami.
29' Korner dla Ruchu. Groźny strzał Niewulisa, ale na posterunku jak zawsze Janukiewicz.
27' Obudziła się trochę szczecińska Pogoń. Dośrodkowanie Aki z wolnego odbiło się od zawodnika Ruchu, Japończyk zdołał jeszcze odegrać do Pietruszki, ale w oddaniu strzału skutecznie przeszkadzali mu obrońcy.
25' Prawą stroną mknie Wolkiewicz, posyła piłkę wzdłuż linii końcowej, blisko wpakowania jej do bramki był Frączczak, nie udało się i piłka trafiła pod nogi Matuszczyka - ten z ostrego kąta huknął solidnie, ale ponad bramką.
24' Frączczak przy piłce, nie widzi wychodzącego Klatta i ... traci futbolówkę.
22' Ruch jest co prawda najlepszym beniaminkiem, ale dziś raczej stoi na boisku - tylko Pogoń nie może tego wykorzystać.
21' Efektowne uderzenie Wólkiewicza - szkoda, że uroda strzału nie przełożyła się na jego celność.
20' Na trybunach pojawił się transparent: Miała być druga Irlandia, a jest druga Białoruś.
18' Rzut wolny dla Pogoni po faulu na Ławie. Ponad 30 metrów do brami Skorupskiego.
Ława wystawia piłkę dla Klata - ten mocnym strzałem posyła piłkę w kierunku bramki - bramkarz Ruchu broni uderzenie, ale piłka wymyka się mu z rąk - blisko był Aka, ale to nie wystarczyło.
15' Klatt wypuścił piłkę w pole karne, obrońców minął Frączczak, ale nie dopadł do piłki, bo szybszy był golkiper gości.
14' Z pierwszej piłki i dystansu strzelał Pietruszka - mocno, ale nieprecyzyjnie i piłka poszybowała nad poprzeczką.
11' Zamieszanie pod polem karnym Ruchu. Z piłką minął się, czy raczej przepuścił ją w znakomitej okazji Klatt, próbował też Aka, ale również bez efektu.
10' Pierwszy rzut rożny - dośrodkowywał Matuszczyk, ale po wybiciu obrońców oglądamy kolejny korner - również niewykorzystany.
9' Rzut wolny 27 metrów od bramki. Ładnie uderzył Beliancin, ale na szczęście zbyt wysoko i piłka minęła bramkę Janukiewicza.
8' W ogólnie nie czuć klimatu piłkarskiego święta - jakim powinien być każde mecz. Inna sprawa, że piłkarze też nie czynią spotkania wybitnie ciekawym.
5' Na młynie dziś jedynie kilkanaście osób.
4' Pogoń utrzymuje się przy piłce, ale. Brawami nagrodzona pierwsza akacja ofensywna zakończona dośrodkowaniem Aki, które przejął jednak Skorupski.
2' Słychać tylko okrzyki piłkarzy.
1' Ciche, puste trybuny - szara codzienność wkracza na stadiony - za sprawą decyzji rządzących.
1' Rozpoczęli Portowcy.
Już za piętnaście minut rozpocznie się ligowy pojedynek Pogoni i Ruchu. Tymczasem na trybunie prasowej i nie tylko tematem numer jeden jest niezrozumiała polityka stosowana wobec piłkarskich fanów.

Odpowiedzią na działania władz, zamykanie stadionów i inne szykany stosowane kibiców jest ogólnopolski protest - stąd brak flag i jakiegokolwiek dopingu na stadionie.

Każdy kibic wchodzący na stadion otrzymuje ulotkę z oświadczeniem OZSK.

Oczywiście brakuje gości, ale mecz sprawia wrażenia spotkania o podwyższonym ryzyku - bo co by robiła policyjna polewaczka na koronie stadionu? Ostatnimi czasy taki sprzęt nie pojawiał się na obiekcie, a jeśli to parkowała na uboczu, a nie na widoku.

Kontuzja w poprzednim meczu wyeliminowała z gry Mikołaja Lebedyńskiego - stąd konieczna zmiany w wyjściowej jedenastce - powrót Klatta nie jest niespodzianką, zaskoczeniem jest Daniel Wólkiewicz, a dokładniej jego pozycja - prawy obrońca.

Spiker zawodów uprzedza,że jego główne zadanie w tym meczu będzie polegać na proszeniu o wstrzymanie się od wulgarnych okrzyków.

Na trybunach zasiada dziś min. Marek Citko i Miłosz Stępiński.